پروفایل برنامه ریزی و کنترل پروژه

نادر خرمی راد

خیلی وقت بود که تو فکر راه‌اندازی دوره‌ای برای رفع اشکال آزمون PMP بودم. شرکت‌کننده‌های این دوره سوال‌ها و اشکال‌های خودشون رو تو کلاس مطرح می‌کنن و دسته‌جمعی در موردش صحبت می‌کنیم. گذشته از اشکال‌هایی که یه نفر ممکنه داشته باشه، شنیدن مشکلات بقیه و جواب‌ها هم خیلی بهش کمک می‌کنه، چون ممکنه اون مشکل رو خودش هم داشته باشه و ازش بی‌خبر باشه. در کنار جواب دادن به سوال‌های شرکت‌کننده‌ها، تعدادی مسایل پیچیده که فکر می‌کنم ممکنه برای شرکت‌کننده‌ها مشکل ایجاد کنه هم مطرح می‌کنم تا اگه کرد، در موردش دسته‌جمعی صحبت کنیم.

تصمیم گرفتم که این دوره رو به جای کلاس فیزیکی در قالب کلاس مجازی برگزار کنم. کلاس مجازی محیطیه که همگی توش وارد می‌شیم، یه وایت‌برد داره و می‌تونیم صدای همدیگه رو هم بشنویم. این در واقع ابزاریه که برای برگزاری بخشی از دوره الکترونیکی PRINCE2 که در حال ساخته استفاده خواهد شد (همین الان می‌تونیم تو دوره PRINCE2 پیش ثبت‌نام کنین).

به هر حال، قبل از این‌که دوره رسما ارائه بشه لازمه که بعضی چیزها آزمایش بشه و کمبودهای احتمالی سیستم از بین بره. حتی باید مطمئن بشم که کلاس مجازی برای هدفی که داریم مناسبه. به همین خاطر تصمیم گرفتم که به جای کمک گرفتن از تسترها، این کار رو با کمک شرکت‌کننده‌های بالقوه انجام بدم و یه جلسه از دوره رفع اشکال برای آزمایش به طور رایگان برگزار می‌شه.

 

برای شرکت تو این دوره چنین نیازهایی دارین:

  • اینترنت با سرعت مناسب (حداقل ۱۲۸)
  • میکروفن

سیستم عامل و دستگاهی که باهاش کار می‌کنین قاعدتا نباید اهمیتی داشته باشه.

 

این جلسه پنجشنبه پیش رو، ۲۹ فروردین ۱۳۹۲، از ساعت ۲ تا ۳:۳۰ بعد از ظهر برگزار می‌شه.

اگه علاقه‌مند به شرکت تو این دوره هستین لطفا اطلاعات زیر رو برای من ایمیل کنین:

  • اسم
  • رشته تحصیلی
  • شغل
  • این‌که تا چه حد با PMBOK آشنا هستین، برای یادگیریش از چه منابعی تا حالا استفاده کردین، و این‌که قصد شرکت تو آزمون PMP رو در آینده نزدیک دارین یا نه (این توضیح‌ها هرچقدر کامل‌تر باشن بهتره)

 

البته تعداد افراد توی کلاس باید محدود باشه تا بشه اون رو به اندازه کافی تعاملی پیش برد؛ در نتیجه اگه تعداد علاقه‌مندها زیاد باشه متاسفانه ممکنه تو این جلسه نتونیم همگی رو دعوت کنیم.

 

پی‌نوشت: یه نکته‌ای رو فکر می‌کنم باید توضیح بدم؛ این‌که این دوره برای آموزش استاندارد یا آزمون نیست و اگه مطالعه قبلی نداشته باشین براتون مفید نخواهد بود. این دوره صرفا برای کسایی خوبه که مطالعه زیاد کردن و هنوز سوال‌هایی دارن، مشکلایی براشون حل نشده و می‌خوان ۱) موقع شرکت تو آزمون موفق‌تر باشن، یا ۲) استاندارد رو خیلی بهتر بشناسن، بدون این‌که قصد شرکت تو آزمون داشته باشن.

چون دوستان خیلی زیادی از جلسه رایگان استقبال کردن و متاسفانه نمی‌شه تعداد شرکت‌کننده‌ها خیلی زیاد باشه، عملا فقط درصد خیلی کمی می‌تونن «شرکت‌کننده» کلاس باشن. با این حال از بقیه دعوت می‌کنیم که اگه دوست داشتن به عنوان شنونده تو کلاس حاضر بشن؛ تعداد شنونده دیگه محدودیتی نداره.

نوشته (Nader Khorrami Rad)

راهنمای جامع پم‌باک ۵