پروفایل برنامه ریزی و کنترل پروژه

نادر خرمی راد

خوب، این از اون آگهی‌های دعوت به همکاریه که خیلی‌ها ناراحتن که چرا زیاد وجود نداره، استخدام بدون نیاز به سابقه کار!

 

برای یه شرکت مهندس مشاور نیاز به فردی داریم که:

  1. پیگیری کارهای پروژه و هماهنگی‌ها رو به عهده بگیره
  2. تو کارهای برنامه‌ریزی و کنترل پروژه کمک کنه

 

حداقل مدرک تحصیلی که در نظر داریم لیسانسه، ولی رشته برامون اهمیت نداره (البته تو امتیازدهی نهایی موثره، ولی قید نیست). حتما همکاری باید تمام وقت باشه، یعنی اگه الان دانشجو باشین شرایطتون برامون مناسب نیست.

زبان انگلیسی خیلی اهمیت داره، چون یه سری از اسنادمون به زبان انگلیسی هست و این فرد باید بتونه اون‌ها رو راحت بخونه. البته همه چیز در حد درک مطلبه، نوشتن‌ها به زبان فارسی هستن.

مهم‌ترین ویژگی این فرد اینه که آدمی خیلی پیگیر و دقیق باشه. باید گرایش به سازمان‌دهی تو ذاتش باشه و همیشه دنبال راه حل بگرده.

تسلط به اکسل برامون از دونستن زبان فارسی هم مهم‌تره و منظورم از تسلط به اکسل، واقعا تسلط به اکسله. تو کار با نرم‌افزارهای دیگه‌ای مثل ورد هم باید قوی باشه.

دونستن اصول و مفاهیم و همینطور ابزارهای برنامه‌ریزی و کنترل پروژه هم امتیاز حساب می‌شه.

در نهایت، کسانی که فکر می‌کنن با گرفتن لیسانس یا فوق لیسانس شاهکار کردن و برای تمام عمر بار خودشون رو بستن و انتظار دارن که براشون فرش قرمز بندازن برن تو یه شرکت و تا پنجاه سال دیگه با همون اطلاعاتی که الان دارن کار کنن، اصلا برای ما مناسب نیستن. این فرد باید مثل بقیه ما اعتقاد داشته باشه که تو دانشگاه هیچکدوم از چیزهایی که برای کار لازم هست رو یاد نگرفته و فقط زمینه‌ای براش ایجاد شده که بعد از شروع کار بتونه بهتر یاد بگیره. پس باید آماده و عاشق یادگیری باشه.

 

فردی که انتخاب بشه با کار کردن تو این شرکت این‌ها رو به دست میاره:

  1. سابقه کار تو یکی از شرکت‌های مشاور معروف و معتبر
  2. یادگیری برنامه‌ریزی و کنترل پروژه، که می‌تونه زمینه کاری بعدیش بشه
  3. یادگیری اصول هماهنگی و مدیریت اسناد، که می‌تونه یه زمینه کاری دیگه باشه و به نظر من اگه خوب پیش بره آینده خیلی خوبی هم داره

 

لطفا رزومه‌هاتون رو فقط تا پیش از 20 اردیبهشت 1390 برام بفرستین.

نوشته (Nader Khorrami Rad)

WBS