پروفایل برنامه ریزی و کنترل پروژه

نادر خرمی راد

امروز تعداد خیلی زیادی رزومه دریافت کردم که متاسفانه به جز دوتا، همگی با ایمیل‌هایی خالی ارسال شده بودن. می‌دونم که هیچکس چنین منظوری نداشته، ولی باور کنین که خیلی بی‌ادبانه‌س!

اصولا هم هر ایمیلی که فقط پیوست داشته باشه و توش متنی نداشته باشه بی‌ادبانه‌س، مثل این می‌مونه که برین بالا سر یه نفر، یه گزارش رو بندازین رو میزش و بدون این‌که یه کلمه باهاش حرف بزنین از اتاق برین بیرون.

 

این مسئله در مورد پاسخ به دعوت همکاری حادتر هم هست. اصولا این نوع پاسخ فقط رزومه نیست، رزومه‌س، به همراه نامه پوششی. اهمیت نامه پوششی اگه از رزومه بیشتر نباشه، کمتر نیست. این نامه جاییه که باید توضیح بدین که چرا فکر می‌کنین برای این شغل مناسب هستین (یعنی به نفع کارفرماس که شما رو استخدام کنه) و چرا خودتون بهش علاقه دارین. تو این نامه باید مخاطب خودتون رو مشتاق کنین که رزومه‌تون رو با دقت و جدیت بیشتری بخونه. زمانی نیاز نیست چنین نامه‌ای تهیه کنین که بدون هیچ مقدمه‌ای شما رو به جلسه‌ای دعوت کنن برای دعوت به همکاری، که در اون‌جا باید فقط رزومه‌تون رو ببرین و اون ماجراها شفاهی برگزار می‌شن.

 

و در کنار تمام این‌ها، اگه متن دعوت به همکاری فارسیه و درخواست نکرده که رزومه‌تون رو به زبان انگلیسی بفرستین، به نظر شما چه دلیلی باقی می‌مونه که اون رو انگلیسی بفرستین؟

نوشته (Nader Khorrami Rad)

WBS