پروفایل برنامه ریزی و کنترل پروژه

نادر خرمی راد

برای یکی از شرکت‌هایی که کار می‌کنم یه همکار لازم داریم برای برنامه‌ریزی و کنترل پروژه. این شرکت مشاور مادر پروژه‌های صنعتیه.

فردی لازمه که خیلی پیگیر باشه و بتونه کارهاش رو با من و فرد دیگه‌ای که باهام همکاری می‌کنه هماهنگ کنه. استخراج داده‌های ورودی و اعتبار سنجی اون‌ها یکی از کارهای وقت‌گیرش می‌شه و باید درباره هر مقداری که اعلام می‌کنه حس شهودی مناسبی داشته باشه، طوری که اگه مثلا مقداری اشتباها به جای 10٪ نوشته شده بود 100٪، بهش شک کنه و کنترلش کنه ببینه درسته یا نه. قسمتی از کارهای تهیه گزارش‌ها هم به عهده‌ش خواهد بود و تو این کار هم باید دقت خیلی زیادی داشته باشه، چون در غیر این صورت زمانی که برای کنترل کارهاش لازمه از این‌که خودم بخوام کار کنم بیشتر می‌شه. این‌هایی که گفتم کارهای دایمی بود. علاوه بر اون‌ها کارهای دیگه‌ای مثل پیگیری دریافت اسناد برنامه‌ریزی و کنترل پروژه از پیمانکارها و مشاورها و پیگیری ارسال اسناد تهیه شده تو شرکت و دریافت بازخوردها و مستند کردن کارهای انجام شده و کنترل بعضی چیزها تو برنامه‌های زمان‌بندی و … هم هست.

از نظر من این شخص باید حدودا 2 تا 5 سال سابقه کار هم داشه باشه، ولی این مسئله قابل بازبینی هم هست.

لطفا رزومه‌هاتون رو حداکثر تا پایان بهمن 1389 بفرستین (باور کنین که بعد از اون تاریخ دیگه نیرو انتخاب شده و ارسال رزومه فایده‌ای نداره).

کسانی که برای کارهای قبلی لطف کردن و رزومه فرستادن، اگه برای این کار هم تمایل دارن، لطفا دوباره رزومه‌شون رو بفرستن.

 

یه مطلبی هم هست که جدای از این ماجرا می‌خوام بگم. اکثر رزومه‌هایی که می‌بینم خوب تهیه نشدن. از یه سری مسایل محتوایی (مثل این‌که مشخص کنین که تو هر شرکت چه مسئولیتی به عهده داشتین) گرفته، تا مسایل ظاهری. همکاری که نیاز داریم باید بتونه گزارش خوب تهیه کنه، پس اگه رزومه خودش رو نتونه خوب تهیه کنه، چه امیدی می‌شه بهش داشت؟ کار ما با مثلا یه محاسب فرق می‌کنه، باید بتونیم خوب ارائه کنیم.

نوشته (Nader Khorrami Rad)

WBS