پروفایل برنامه ریزی و کنترل پروژه

نادر خرمی راد

بعد از بررسی‌هایی که با مشارکت ناشر (دیباگران) انجام دادیم، قرار شد که کتاب معروف مدیریت پروژه کرزنر (Kerzner) رو ترجمه کنم.

pm copy

Project Management: A Systems Approach to Planning, Scheduling and Control

مدیریت پروژه: رویکردی سیستمی به برنامه‌ریزی، زمان‌بندی و کنترل

 

این کتاب تو خیلی جاهای دنیا منبع دانشجوها و مرجع کسانیه که تو حوزه مدیریت پروژه کار می‌کنن. خیلی جامع هست و نکته جالب اینه که کاملا همسو با پم‌باک نوشته شده. مطالعه این کتاب هم درک خیلی خوبی از جنبه‌های مختلف مدیریت پروژه به وجود میاره و هم این‌که فهم پم‌باک رو به مراتب ساده‌تر می‌کنه.

 

مسئله مهمی که وجود داره حجم بالای کتابه که فارسیش حدودا 1400 صفحه می‌شه. به همین خاطر کتاب رو تبدیل به یک مجموعه از 5 کتاب زیر کردیم:

 

 

این پنج کتاب از هم مستقل هستن و خواننده اگه بخواد می‌تونه فقط یکی یا چنتا از اون‌ها رو مطالعه کنه.

 

در مورد کتاب‌های قبلی که هنوز چاپ نشدن هم خیلی‌ها ازم می‌پرسن، وضعیت الان اینطوریه:

 

 

متاسفانه روند چاپ کتاب‌ها خیلی طولانیه و اطلاع دارین که الان خیلی وقته که ترجمه این کتاب‌ها تموم شده؛ به خصوص پم‌باک. البته یه دلیل برای تاخیر زیاد تو چاپ پم‌باک این بود که مجوز ارشاد خیلی دیر صادر شد و این برای این نوع کتاب خیلی عجیب بود.

اگه دلتون می‌خواد از چاپ این کتاب‌ها باخبر بشین، به نظرم بهترین راه اینه که مطالب سایت رو دنبال کنین، چون خبر چاپشون رو اعلام می‌کنم. بهترین راه برای دنبال کردن مطالب هم اینه که فید سایت رو مشترک بشین. اگه اهل فید استفاده کردن نباشین هم می‌تونین ایمیلتون رو سمت چپ و بالای سایت وارد کنین تا مطالب رو با ایمیل دریافت کنین.

نوشته (Nader Khorrami Rad)

WBS