پروفایل برنامه ریزی و کنترل پروژه

نادر خرمی راد

قبلا گفته بودم که قراره گروهی از همکاران دوره‌ای برای CSM برگزار کنن. زمان ثبت نام تا اول آبان بود که الان 10 روز هم تمدید شده، یعنی می‌تونین تا 10 آبان 89 ثبت نام کنین.

image

متاسفانه متوجه شدم که تا الان حدود 10 نفر ثبت نام کردن، در حالی که قراره دوره 30 نفره باشه. الان هم دارم این مطلب رو می‌نویسم که شماها رو تشویق کنم به شرکت تو این دوره، به دلایل زیر:

 

  1. کمتر پیش میاد که دوره‌ای کاملا جدی و رسمی به این راحتی و با این هزینه تو ایران برگزار بشه و باید از این فرصت استفاده کرد. هزینه دوره تا جایی که یادمه حدود 600 هزار تومن بود، که نسبت به دوره‌های اینچنینی اصلا گرون نیست.
  2. اسکرام اصولا برای پروژه‌های نرم‌افزاریه و ادبیاتش هم بر همون اساس تنظیم شده، ولی این مدت که علاقه‌مند شدم و دارم در موردش مطالعه می‌کنم متوجه شدم که برای پروژه‌های ساختمانی هم کاربرد داره. البته نه برای کل پروژه، بلکه برای دوره‌های خاص، مایل‌ستون‌های خاص و اهداف میانی. گذشته از اون، حتی اگه قرار نباشه آدم کل سیستم رو پیاده کنه، باز هم می‌تونه قسمتی از توصیه‌های اون رو همراه با سیستم متعارف به کار ببنده و ازش سود ببره. قطعا در این مورد باید مطلب کاملی بنویسم، ولی این رو گذشتم برای زمانی که مطالعاتم کامل بشه.
  3. گواهی! خیلی بده که آدم دنبال مدرک جمع کردن باشه، ولی تو دنیایی که به مدرک‌ها اهمیت زیادی می‌دن، طبیعیه که آدم تسلیم بشه و تو همین راه بره. بعد از شرکت تو این دوره می‌تونین با روندی خیلی ساده و حتی بدون این‌که برای شرکت در آزمون هزینه‌ای پرداخت کنین یا حتی از ایران خارج بشین (اگه اشتباه نکنم)، تو آزمون شرکت کنین و تبدیل بشین به یه Certified Scrum Master. بده؟ نه، خیلی هم خوبه، اون هم الان که وضعیت کار مناسب نیست و بهترین زمانه که آدم خودش رو با مهارت‌ها و سوابق برای آینده‌ای که امیدواریم بهتر باشه آماده کنه.

 

image 

منبع عکس

 

پس لطفا به این مسئله خیلی جدی فکر کنین و تو این چند روز باقیمونده اقدام کنین. برای ثبت نام لینک‌های این مطلب رو دنبال کنین. اگه نیاز به منابع کمکی هم داشتین می‌تونین به اینیکی مطلب مراجعه کنین.

به دوستان و همکارانتون هم اطلاع بدین که این فرصت رو از دست ندن.

نوشته (Nader Khorrami Rad)

WBS