پروفایل برنامه ریزی و کنترل پروژه

نادر خرمی راد

چند وقت پیش برای مسئله‌ای که تو یکی از کتاب‌ها پیش اومده بود از شما نظرسنجی کردم و از نتیجه‌ش خیلی راضی بودم. برای همین می‌خوام یه بار دیگه نظرتون رو بپرسم و ازش برای کتاب جدید، یعنی مدیریت ارزش کسب شده، کمک بگیرم.
تو این کتاب جدیدترین شاخص‌های زمانی تحلیل ارزش کسب شده توضیح داده می‌شن، بعد سه تا پروژه واقعی و یک سناریوی فرضی با روش‌های مختلف ارزیابی می‌شه تا عملکردشون مشخص بشه و در نهایت (ماجرا از اینجا شروع می‌شه) نرم‌افزاری به نام ProTrack معرفی و بررسی می‌شه. این نرم‌افزار ابزارهای خیلی خوب و کاملی برای تحلیل ارزش کسب شده و توسعه‌های جدیدش مثل زمان کسب شده داره. با این حال، کدومتون از این نرم‌افزار استفاده کرده؟ شاید تشویق شین استفاده کنین، ولی نرم‌افزار رایگان نیست، کرکش رو هم هرچی گشتم نتونستم پیدا کنم.
به این خاطر فکر کردم که ممکنه این قسمت کتاب کاربردی نباشه. از طرف دیگه این کتاب هم زیادی داره راحت پیش می‌ره و بدم نمیاد یه کم دردسر برای خودم درست کنم. به این خاطر به این فکر افتادم که اون قسمت کتاب رو حذف کنم و به جاش توضیح بدم که چجوری می‌شه اون کارها رو تو پراجکت انجام داد. البته برای خیلی‌هاشون ابزاری نداره و به همین خاطر باید با VBA یه نرم‌افزار بنویسم و منطق کارکرد و شیوه عملکردش رو توضیح بدم. اگه بخوام این کار رو بکنم، کتاب حدودا یک ماه دیرتر تموم می‌شه.
متاسفانه نمی‌تونم هردو رو تو کتاب بذارم، چون تعداد صفحه‌های کتاب زیاد می‌شه.
حالا نظر شما چیه، دوست دارین با نرم‌افزار جدیدی مثل ProTrack آشنا بشین یا شیوه تحلیل زمان تو یکی از رایج‌ترین نرم‌افزارهایی که احتمالا همین الان هم دارین ازش استفاده می‌کنین رو یاد بگیرین؟ لطفا همینجا رای بدین:

پ.ن. متوجه شدم اون قسمت نظرسنجی تو گوگل ریدر باز نمی‌شه. دوستانی که مطالب رو با فید دنبال می‌کنن لطفا همین مطلب سایت رو باز کنن و اونجا رای بدن.

نوشته (Nader Khorrami Rad)

WBS