پروفایل برنامه ریزی و کنترل پروژه

نادر خرمی راد

ترجمه کتاب راهنمای آزمون PMP تموم شد، اون هم سر وقت. خیلی سخت بود که به موقع تمومش کنم، چون خیلی دیرتر از برنامه شروعش کرده بودم. مجبور شدم دو ماه تمام پنجشنبه‌ها و جمعه‌هامو کار کنم (من پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها به ندرت کار می‌کنم) و 16 روز هم علاوه بر اون‌ها از خونه بیرون نرم و صرفا به کتاب برسم. کارهایی که برای به موقع تموم کردن کتاب کردم برام هزینه‌ای حدودا به اندازه 65٪ درآمد کتاب داشتن.

علت اصلی تاخیرم تو شروع کتاب هم این بود که قرارداد این کتاب رو همزمان با پم‌باک نوشته بودم و اون کتاب که داشت تموم می‌شد پراجکت 2010 اومد و من هم بین این دوتا پراجکت رو نوشتم. همزمان قرارداد بستن برای دوتا کتاب ریسک کتاب دوم رو زیاد می‌کنه و به همین خاطر هم زمانی بیشتر از معمول براش در نظر گرفته بودم، ولی باز هم برای این‌که یه کتاب گنده پراجکت 2010 از توش در بیاد کافی نبود.

حالا احتمالا دو هفته استراحت می‌دم و بعد می‌رسم سراغ کارای بعدی. الان تقریبا برای تالیف‌ها و ترجمه‌های دو سال آیندم برنامه ریختم. کتاب بعدی درباره مدیریت ارزش کسب شده‌س. یه کتاب بی‌نظیره از انتشارات Springer. من از زمانی که فوق لیسانس فلسفه علم می‌خوندم با این انتشارات آشنا شدم. کتاب‌های خیلی دقیق، جامع و معتبری داره. کتاب تحلیل ارزش کسب شده‌ش تمام این نکات مثبت رو داره، به اضافه این که توش جنبه‌های کاربردی رو هم در نظر گرفتن. کتاب کاملا جامع و به‌روزه (چاپ اواخر 2009)، طوری که حتی یه فصل درباره تحلیل زمان کسب شده (earned schedule) هم داره.

image

جالب چیه؟ این‌که کتاب کلا 164 صفحه‌س. خوب آره، کلا تحلیل ارزش کسب شده رو می‌شه تو همین تعداد صفحه دقیق و جامع توضیح داد، به شرطی که تحت سیستم ناشری کم‌نظیر، مثل Springer باشه.

نوشته (Nader Khorrami Rad)

راهنمای جامع پم‌باک ۵