پروفایل برنامه ریزی و کنترل پروژه

نادر خرمی راد

Excel Experts… or… Cell Masters

کار من اوایل ماه خیلی سنگین می‌شه، چون وقت دادن گزارش‌های ماهانس. تا امروز، هر سه گزارش ماهانه‌ای که باید هر ماه تهیه کنم رو تهیه کردم. از طرف دیگه، چون علاوه بر دو تا شرکت پیمانکار، تو یه شرکت مشاور هم کار می‌کنم، کم کم گزارش‌های ماهانه پیمانکارها می‌رسه و باید اون‌ها رو هم بررسی کنم و یادداشت‌هایی که معمولا روشون اضافه می‌کنم رو بنویسم.

به هر حال، امروز با تموم شدن این کارها، نشستم پای خوندن اخبار RSS روی هم تلنبار شده. بین اون‌ها، یه مجموعه مصاحبه با متخصصین اکسل پیدا کردم که ممکنه برای شما هم جالب باشه:

Cell Masters

بین اون‌ها، John Walkenbach هم هست. این آدم، بهترین نویسنده کتاب‌های کامپیوتریه که تو عمرم شناختم. کتاب‌هاش واقعا عالی هستن. هم متنش خیلی روونه، و هم محتوای خیلی زیادی داره. کتاب‌هاش عمدتا در مورد اکسل هستن و معروف‌ترین کتابش هم Excel 2003 Formulas هست که ترجمه اون چند وقت پیش توسط دیباگران چاپ شد.

John Walkenbach

جدیدا برای اکسل 2007 هم کتاب داده که چند وقت پیش تونستم تهیه کنمش. اکیدا اعتقاد دارم که بهترین کتابی که در مورد اکسل می‌شه ترجمه کرد، همینه. خودم هم بدم نمیاد این کار رو بکنم، فقط بدیش اینه که فعلا دوتا کتاب تو دست دارم و از طرف دیگه، هیچکدوم از دوتا ناشری که باهاشون کار می‌کنم نمی‌خوان فعلا اکسل 2007 بدن؛ من هم حوصله پیدا کردن ناشر جدید ندارم.

نوشته (Nader Khorrami Rad)

WBS