پروفایل برنامه ریزی و کنترل پروژه

نادر خرمی راد

حالا من خبری از بقیه سایت‌ها و وبلاگ‌های مربوط به مدیریت پروژه ندارم، ولی آمار سایت خودم رو که نگاه می‌کنم، نشون می‌ده که وضعیت خوبی برقرار نیست. اصولا بیشترین تعداد بازدیدکننده‌های این سایت، کسایی هستن که عبارت مرتبطی رو سرچ کردن و از این جا سر در آوردن، و کسایی که از طریق لینک‌های سایت‌های دیگه به این‌جا اومدن خیلی کمن؛ این در حالیه که باید برعکس باشه.

مشکلی که وجود داره اینه که خیلی از سایت‌ها و وبلاگ‌های مرتبط، به لینک‌ها کم توجهی می‌کنن. کم لینک می‌دن، اون‌ها رو جای بدی قرار می‌دن و حتی گاهی لینک‌ها رو تو صفحه‌های جداگانه‌ای می‌ذارن. به نظر من بهتره این مشکل حل بشه تا روند اطلاع‌رسانی تو این حوزه تقویت بشه.

سایت‌هایی که تو این مدت بیشتری بازدید‌کننده‌ها رو به این‌جا فرستادن به ترتیب این‌ها هستن:

1. مدیریت و برنامه‌ریزی و کنترل پروژه

2. وبلاگ تخصصی مهندسی عمران و معماری

3. وبلاگ تخصصی متدولوژی شش سیگما

4. مدیریت پروژه ایران

5. وبلاگ علیرضا مجاهد

که از همشون هم تشکر می‌کنم.

به دوستان و همکارانم این چند توصیه عمومی نگارش وب رو یادآوری می‌کنم:

1. لینک، لینک، لینک… اگه تو نوشتمون از کسی اسم می‌بریم که وبلاگی چیزی داره، حتما باید اسمش لینک باشه به اون منبع.

2. متن لینک‌ها باید معنی‌دار باشن؛ مثلا من می‌تونستم برای اون پنج‌تا سایت بالا اسم‌ها رو بدون لینک بنویسم و بعد آخر هر اسم یه عبارت (لینک) بذارم که به منبع لینک شده باشه. روشی که الان گفتم خیلی بده، چون رهگیری اطلاعات رو تو موتورهای جستجو ضعیف می‌کنه.

3. اینجا وب‌ه، نیست؟ وب یه شبکه بزرگه و لینک‌ها هستن که اون رو تبدیل به شبکه می‌کنن. کسایی که به دنبال اطلاعات باشن به طور مستقیم یا غیر مستقیم از طریق همین لینک‌ها به اطلاعات دسترسی پیدا می‌کنن. بهتره اگه مطلب جالبی تو نوشته‌های یکی از همکارا می‌بینیم، اون رو به همراه لینک تو منبع خودمون ذکر کنیم تا شبکه اطلاعات مدیریت پروژه فارسی تقویت بشه.

 

ممنون از همه

نوشته (Nader Khorrami Rad)WBS