پروفایل برنامه ریزی و کنترل پروژه

نادر خرمی راد

امروز قرارداد کتاب راهنمای پریماورا 6 رو بستیم و کارم رو شروع می‌کنم. کتاب حدود 550 صفحه خواهد بود.

الان چند ماهی می‌شه که برای کارام به جای پریماورا 5 از 6 استفاده می‌کنم. البته قسمت خیلی کوچکی از کارامو را پریماورا انجام می‌دم و عموما پراجکتی هستن. به هر حال، الان که اومدم روی ویندوز جدید لپ‌تاپم دوباره پریماورا 6 رو نصب کنم، دچار مشکل شدم.

نسخه‌ای از پریماورا 6 که من دارم، روی نسخه‌ای از XP که روی لپ‌تاپم نصب شده (نسخه غیر مجاز) درست نصب نمی‌شه. در واقع SQL Server نصب نمی‌شه و به همین خاطر کار نمی‌کنه. تنها راهی که پیدا کردم اینه که اول پریماورا 5 رو نصب کنم تا SQL Server قدیمی رو اون نصب کنه و وقتی که پریماورا 6 نمی‌تونه SQL رو نصب کنه، مشکلی پیش نیاد. اگه شما هم به چنین مشکلی بر خوردین و راه حل جالب‌تری به نظرتون نرسید، می‌تونین از همین روش استفاده کنین.

الان دارم پریماورا 6 رو روی ویستای لپ‌تاپم (نسخه مجاز) نصب می‌کنم. همین الان که دارم این رو می‌نویسم نصب SQL داره تموم می‌شه و اون قسمتی که توی XP خطا می‌داد رو رد کرده. می‌شه گفت که پریماورا 6 تو ویستا مشکل نصب نداره.

این ماجرای ویستا و XP هم دردسری شده. قبلا مشکل این بود که بعضی برنامه‌ها تو ویستا درست کار نمی‌کردن، ولی همه تو XP بدون مشکل بودن. الان مشکل بیشتر شده! بعضی‌ها فقط تو ویستا بدون مشکل کار می‌کنن و بعضی‌ها فقط تو XP. اتوکد 2009 رو هم تو XP نتونستم نصب کنم (مشکل اون این بود که دات نت 3 می‌خواست و دات نت 3 روی XP من نصب نمی‌شد، در حالی که ویستا اصولا این دات نت رو داره و به همین خاطر اتوکد راحت اجرا می‌شد).

نوشته (Nader Khorrami Rad)

پریماورا