پروفایل برنامه ریزی و کنترل پروژه

نادر خرمی راد

یه امکان بامزه‌ای که پریماورا داره و پراجکت نداره، امکان ایجاد نوارهای عمودی تو پس زمینه گانته، که پریماورا بهش می‌گه Curtain.

امروز که داشتم با خودم فکر می‌کردم کاش پراجکت هم چنین امکانی داشت، یادم افتاد که می‌شه یه کلکی بزنم. زمانی می‌شه از این کلک استفاده کرد که قصد نداشته باشین تعطیلی‌ها رو روی گانت نشون بدین. البته برنامه‌ها معمولا طوری هستن که تعطیلی‌ها در مقیاس نمودار کوچک‌تر از اونی هستن که بشه نشونشون داد.

کلیک اینه که یه تقویم برای مشخص کردن پس زمینه‌ها تعیین کنین و مشخص کنین که تعطیلی‌ها به جای تقویم پروژه، با این تفویم نمایش داده بشن.

بعد از این‌که تقویم رو تعریف کردین و قسمت‌هایی که قراره رنگ پس زمینه داشته باشن رو به عنوان تعطیلی توی اون مشخص کردین، روی جایی خالی از گانت کلیک راست کنین و از منویی که باز می‌شه Nonworking time رو انتخاب کنین تا این پنجره باز بشه:

توی فیلد Calendar تقویمی که تعریف کرده بودین رو مشخص کنین. وقی از این پنجره بیرون برین، پس زمینه‌های مورد نظرتون توی گانت کشیده می‌شن.

 

توجه داشته باشین که اگه به جای تقویم جداگانه از تقویم پروژه استفاده کنین، تعطیلی‌ها به زمان‌بندی اعمال می‌شن، در حالی که الان چنین اتفاقی نمیفته.

نوشته (Nader Khorrami Rad)

Project