پروفایل برنامه ریزی و کنترل پروژه

نادر خرمی راد

با کمک همگی مجموعه‌ای از سوال‌ها آماده شد و الان می‌تونیم نظرسنجی‌مون رو شروع کنیم. فرم نظرسنجی اینجاس: http://goo.gl/forms/jKnecMX3y0

برای این‌که جواب‌ها قابل اتکا باشن لازمه که عده زیادی تو نظرسنجی شرکت کنن. به همین خاطر یه بار دیگه کمک همگی لازمه: به اشتراک گذاشتن لینک نظرسنجی تو گروه‌ها (مثلا تلگرام) و شبکه‌های اجتماعی و ارسال اون برای همکاران.

 

تو فراخوان اولیه حدودا ۱۵۰ نفر شرکت کردن و ایده‌هاشون رو گفتن. به این ترتیب طیف خیلی گسترده‌ای از مسایل پوشش داده شد؛ کاری که به هیچ وجه از یک نفر یا گروه محدودی از افراد بر نمیومد. همین ماجرا تو مدیریت پروژه هم وجود داره:‌ باید از تمام اعضای تیم پروژه کمک گرفت، نه این‌که مدیر پروژه و عده‌ای محدود سعی کنن همه تصمیم‌های مدیریتی رو بگیرن. مثلا خیلی مهمه که تدوین ساختار شکست کار گروهی و با مشارکت عده خیلی زیادی از تیم پروژه انجام بشه. برای کارهایی که یه مقدار خلاقیت لازم داشتن باشن اهمیت این مسئله خیلی هم بیشتر می‌شه؛ مثلا شناسایی و برنامه‌ریزی ریسک‌ها.

متاسفانه تعداد سوال‌هایی که طرح شده بود خیلی زیاد بود و درج کردن همشون تو نظرسنجی اون رو پیچیده می‌کرد. به همین خاطر با کمال تاسف فقط سوال‌هایی که عمومیت بیشتر داشتن تو نظرسنجی وجود دارن.

فکر می‌کنم حدود دو هفته زمان برای گردآوری نظرها کافی باشه و بعد از اون بشه گزارش رو تهیه کرد.

نوشته (Nader Khorrami Rad)

WBS