پروفایل برنامه ریزی و کنترل پروژه

نادر خرمی راد

با این‌که فقط یه روز از فراخوان گذشته، عده خیلی زیادی نظرهاشون رو ثبت کردن و مسایلی که مطرح شده واقعا جالبه و آدم رو به فکر فرو می‌بره. فکر می‌کنم گزارش خیلی مفیدی از این کار گروهی به وجود بیاد که برای همه مفید باشه.

می‌شه به دنبال این برنامه نظرخواهی مشابهی هم از مدیران (خصوصا مدیران ارشد) کرد تا دغدغه‌های اون طرف هم مشخص بشه. بعضی وقت‌ها که این دو رو کنار هم قرار می‌دیم یه دفعه دلیل خیلی از مشکلات و راه‌حل‌هایی که مثل روز روشنن، ولی به هر دلیلی قبلا نمی‌دیدیم هم مشخص می‌شه. البته نظرخواهی دوم به سادگی اولی نیست و کاملا نیاز به کمک و همراهی همگی داره:‌ لازمه که هرکس لینک نظرخواهی دوم رو به مدیران شرکتش بده، اهمیت و فواید نظرخواهی رو توضیح بده و قانعشون کنه که توش شرکت کنن. با شناختی که من دارم فکر می‌کنم این کار با کمک همگی شما ممکن باشه.

 

در پایان کار گزارش کاملی تهیه می‌کنم (احتمالا کمی هم مفصل باشه) که نتیجه هر دو نظرسنجی رو همراه با توضیح ارائه می‌کنه. سعی می‌کنم تا جای ممکن تو گزارش توضیح بدم که رفع هر مشکل چرا اهمیت داره و به چه ترتیبی می‌تونه به بهبود وضعیت شرکت کمک کنه. روش‌های حل مشکل رو هم تا جایی که ازم بر بیاد توضیح می‌دم. رویکرد هم این خواهد بود که گزارش هم به تصمیم‌گیری‌های آگاهانه‌تر و دقیق‌تر کارشناسان کمک کنه و هم قابل ارائه به مدیران باشه، بلکه کمکی به بهبود وضعیت شرکت‌ها بکنه.

 

نکته آخر این‌که بین بعضی از نظرها مواردی در مورد تبعیض جنسی در محیط کار وجود داشت. فکر می‌کنم مشکل تبعیض (از هر نوعی که باشه) اهمیت فراوانی داره و لازمه بیشتر بهش توجه کنیم. برای همین درخواستم اینه که به انواع تبعیض‌هایی که تو محیط کارتون وجود داره هم فکر کنین و مواردی که به نظرتون میاد رو ثبت کنین. تبعیض بر اساس جنسیت، سن، قومیت، مدرک دانشگاهی و …

اگه نظرتون رو قبلا ثبت کردین و الان ایده جدیدی دارین می‌تونین دوباره فرم رو باز کنین و نظرتون رو بنویسین. تو این حالت لطفا نظرهای قبلیتون رو دوباره وارد نکنین؛ اون‌ها قبلا ثبت شدن.

 

این هم فرم نظرخواهی

نوشته (Nader Khorrami Rad)

WBS