پروفایل برنامه ریزی و کنترل پروژه

نادر خرمی راد

هر یه باگی که تو پراجکت پیدا می‌کنم متناظر می‌شه با وقت خیلی زیادی که الکی صرف می‌شه… به همین راحتی.

اصولا وقتی یه Outline Code تعریف می‌شه، تنها راه برای “نمایش” دادنش، استفاده از قابلیت گروه‌بندیه. تو این حالت فعالیت‌ها به شیوه‌ای مشابه اون چیزی که تو WBS اصلی به کار می‌ره، به طور سلسله مراتبی نشون داده می‌شن و از طرف دیگه، اطلاعات خیلی از فیلدهاشون هم توی سرفصل‌های گروه‌بندی (که متناظره با خلاصه فعالیت‌های WBS) خلاصه‌سازی (rollup) می‌شه. اهمیت این مسئله به اینه که باهاش می‌شه با یه برنامه ثابت، بیشتر از یه ساختار داشت و با هرکدوم یه سری اطلاعات رو بررسی کرد. چیزی که گفتم در مورد فعالیت‌هاس، ولی در مورد منابع اهمیت مسئله بیشتره، چون اگه از سیستم سازمانی پراجکت استفاده نکنیم، امکانی دم دستی برای سازماندهی منابع (RBS) نداریم، در حالی که با کدهای ساختاری (Ouline Code) و گروه‌بندی، می‌شه همچین کاری کرد.

خوب، حالا مشکل اینه که پراجکت 2007 باگی داره که باعث می‌شه نتونه Outline Codeها رو گروه‌بندی کنه!

تو سایت مایکروسافت خبری از آپدیتی که امثال این مشکل رو اصلاح کنه نیست؛ حالا باید buildهای دیگه نرم‌افزار رو هم کنترل کنم که ببینم مشکل تو اونها هم هست یا نه. به هر حال، ورژن 2003 که همچین مشکلی نداره. فعلا دارم تصویرهای این قسمت کتابم رو با پراجکت 2003 تهیه می‌کنم، و می‌خوام یه توضیحی هم بدم که وضعیت چطوریه… احتمالا تا زمانی که کتاب چاپ بشه مایکروسافت یه فکری برای این مشکل کرده.

یکی از همکاران سابقم مشکل دیگه‌ای هم تو گروه‌بندی‌ها پیدا کرده بود که وقتی اینترنت رو چک کردم دیدم که ظاهرا راه حلی نداره؛ هرچند که هنوز خودم زیاد باهاش سر و کله نزدم. مشکل اینه که تو گروه‌بندی 2003 برای اسم‌گذاری سرفصل‌ها، از شرحی که برای مقدارهای فیلد مبنای گروه‌بندی وارد شده استفاده می‌شه، در حالی که 2007 از اسم‌ها استفاده می‌کنه.

نوشته (Nader Khorrami Rad)

Project