پروفایل برنامه ریزی و کنترل پروژه

نادر خرمی راد

تو کمتر از یک هفته از دعوت به همکاری تو ویکی‌پدیای فارسی، حدود صد و پنجاه نفر اعلام آمادگی کردن، که واقعا امیدوارکننده، هیجان‌انگیز و حتی تکان‌دهنده‌س. مطمئنا می‌تونیم به همراه هم محصول بسیار خوبی ایجاد کنیم که هم به دیگران کمک کنه و هم به پیشرفت خودمون.

کسانی که اعلام آمادگی کرده بودن متنی مشابه این مطلب رو با ایمیل دریافت کردن؛ هرچند که ممکنه به هر دلیلی به دست بعضی‌ها نرسیده باشه. در نتیجه امیدوارم با خوندن این مطلب بهشون اطلاع‌رسانی بشه. در مورد کسان دیگه‌ای هم که علاقه دارن به این گروه بپیوندن هم روند کار همینیه که اینجا توضیح داده می‌شه و نیازی نیست که به من ایمیل بدن.

 

زیرساخت این همکاری الان آماده‌س و می‌تونیم کار رو شروع کنیم. این زیرساخت شامل دو قسمت می‌شه:

لطفا کار رو با مطالعه انجمن شروع کنین؛ قدم‌های بعدی همونجا توضیح داده شدن. الان تعدادی مطلب تو انجمن هست که شرایط همکاری، چهارچوب کار و امثال اون رو توضیح می‌ده.

 

در مورد ماهیت کلی کار هم تغییری ایجاد شده و از شکل اولیه که تکمیل و بهبود مطالب مدیریت پروژه ویکی‌پدیای فارسی بود به شکل کامل‌تری در اومد: تهیه یه ویکی تخصصی مدیریت پروژه. البته نتایج این کار در ویکی‌پدیای فارسی هم منعکس خواهد شد. در مورد دلیل این تغییر تو انجمن ویکی توضیح داده شده که اگه علاقه‌مند باشین می‌تونین مطالعه کنین.

به طور کلی شفافیت از مبانی این حرکته و به همین خاطر تمام بخش‌های انجمن به روی همگان بازه و بدون عضویت در این گروه یا حتی عضویت در انجمن هم می‌تونین مباحث رو بخونین.

 

نکته دیگه اینه که نیاز به عده‌ای داریم که هدایت ویکی رو به عهده بگیرن. لطفا مطلبی که در این مورد تو انجمن هست رو مطالعه کنین و اگه براتون جالب بود همونجا اعلام آمادگی کنین. بهتره این کار رو هرچه سریع‌تر انجام بدیم که ادامه ماجراها تسهیل بشه.

آخرین نکته اینه که اولین دوره تولید محتوا رو آهسته‌تر از اون چیزی که تو چهارچوب توضیح داده شده شروع می‌کنیم که مطمئن بشیم همه آماده‌ایم. هرچی باشه الان باید مدت زمانی رو هم صرف یادگیری شیوه کار با ویکی کنیم (که البته سخت هم نیست، ولی تا حدی متفاوته).

نوشته (Nader Khorrami Rad)

WBS