پروفایل برنامه ریزی و کنترل پروژه

نادر خرمی راد

کاربرد PMBOK برای کارشناسان برنامه‌ریزی و کنترل پروژه

چون عده زیادی از مخاطب‌های ایرانی دوره الکترونیکی PMP متخصص‌های برنامه‌ریزی و کنترل پروژه هستن، تصمیم گرفتم بخشی به انتهای نسخه فارسی دوره اضافه کنم و توش توضیح بدم که چطور چنین فردی می‌تونه از PMBOK تو کار روزانه خودش کمک بگیره، و جواب یه سری سوال‌های احتمالی رو تو این حوزه بدم.

این روزها دایما فکر می‌کنم و موضوع‌هایی که به نظرم میاد برای این بخش مفید باشه رو لیست می‌کنم. برای این‌که این بخش کامل‌تر بشه، مایلم از همه دعوت کنم که سوال‌ها و مسایلی که براتون مطرح هست رو اعلام کنین. مسایلی که طرح شده باشن رو علاوه بر دوره PMP تو سایت هم به تدریج جواب خواهم داد.

لطفا در نظر داشته باشین که این بخش فقط در مورد مسایلیه که به کاربرد پم‌باک تو کار یه کارشناس برنامه‌ریزی و کنترل پروژه مربوط می‌شه. مسایلی که عمومی‌تر یا انتزاعی‌تر باشن مناسب این بخش نخواهند بود.

نوشته نادر خرمی راد (Nader Khorrami Rad)

نظرسنجی دغدغه‌ها و مسایل کنترل پروژه

با کمک همگی مجموعه‌ای از سوال‌ها آماده شد و الان می‌تونیم نظرسنجی‌مون رو شروع کنیم. فرم نظرسنجی اینجاس: http://goo.gl/forms/jKnecMX3y0

برای این‌که جواب‌ها قابل اتکا باشن لازمه که عده زیادی تو نظرسنجی شرکت کنن. به همین خاطر یه بار دیگه کمک همگی لازمه: به اشتراک گذاشتن لینک نظرسنجی تو گروه‌ها (مثلا تلگرام) و شبکه‌های اجتماعی و ارسال اون برای همکاران.

 

تو فراخوان اولیه حدودا ۱۵۰ نفر شرکت کردن و ایده‌هاشون رو گفتن. به این ترتیب طیف خیلی گسترده‌ای از مسایل پوشش داده شد؛ کاری که به هیچ وجه از یک نفر یا گروه محدودی از افراد بر نمیومد. همین ماجرا تو مدیریت پروژه هم وجود داره:‌ باید از تمام اعضای تیم پروژه کمک گرفت، نه این‌که مدیر پروژه و عده‌ای محدود سعی کنن همه تصمیم‌های مدیریتی رو بگیرن. مثلا خیلی مهمه که تدوین ساختار شکست کار گروهی و با مشارکت عده خیلی زیادی از تیم پروژه انجام بشه. برای کارهایی که یه مقدار خلاقیت لازم داشتن باشن اهمیت این مسئله خیلی هم بیشتر می‌شه؛ مثلا شناسایی و برنامه‌ریزی ریسک‌ها.

متاسفانه تعداد سوال‌هایی که طرح شده بود خیلی زیاد بود و درج کردن همشون تو نظرسنجی اون رو پیچیده می‌کرد. به همین خاطر با کمال تاسف فقط سوال‌هایی که عمومیت بیشتر داشتن تو نظرسنجی وجود دارن.

فکر می‌کنم حدود دو هفته زمان برای گردآوری نظرها کافی باشه و بعد از اون بشه گزارش رو تهیه کرد.

نوشته نادر خرمی راد (Nader Khorrami Rad)

در ادامه آماده‌سازی برای نظرسنجی دغدغه‌های کنترل پروژه

با این‌که فقط یه روز از فراخوان گذشته، عده خیلی زیادی نظرهاشون رو ثبت کردن و مسایلی که مطرح شده واقعا جالبه و آدم رو به فکر فرو می‌بره. فکر می‌کنم گزارش خیلی مفیدی از این کار گروهی به وجود بیاد که برای همه مفید باشه.

می‌شه به دنبال این برنامه نظرخواهی مشابهی هم از مدیران (خصوصا مدیران ارشد) کرد تا دغدغه‌های اون طرف هم مشخص بشه. بعضی وقت‌ها که این دو رو کنار هم قرار می‌دیم یه دفعه دلیل خیلی از مشکلات و راه‌حل‌هایی که مثل روز روشنن، ولی به هر دلیلی قبلا نمی‌دیدیم هم مشخص می‌شه. البته نظرخواهی دوم به سادگی اولی نیست و کاملا نیاز به کمک و همراهی همگی داره:‌ لازمه که هرکس لینک نظرخواهی دوم رو به مدیران شرکتش بده، اهمیت و فواید نظرخواهی رو توضیح بده و قانعشون کنه که توش شرکت کنن. با شناختی که من دارم فکر می‌کنم این کار با کمک همگی شما ممکن باشه.

 

در پایان کار گزارش کاملی تهیه می‌کنم (احتمالا کمی هم مفصل باشه) که نتیجه هر دو نظرسنجی رو همراه با توضیح ارائه می‌کنه. سعی می‌کنم تا جای ممکن تو گزارش توضیح بدم که رفع هر مشکل چرا اهمیت داره و به چه ترتیبی می‌تونه به بهبود وضعیت شرکت کمک کنه. روش‌های حل مشکل رو هم تا جایی که ازم بر بیاد توضیح می‌دم. رویکرد هم این خواهد بود که گزارش هم به تصمیم‌گیری‌های آگاهانه‌تر و دقیق‌تر کارشناسان کمک کنه و هم قابل ارائه به مدیران باشه، بلکه کمکی به بهبود وضعیت شرکت‌ها بکنه.

 

نکته آخر این‌که بین بعضی از نظرها مواردی در مورد تبعیض جنسی در محیط کار وجود داشت. فکر می‌کنم مشکل تبعیض (از هر نوعی که باشه) اهمیت فراوانی داره و لازمه بیشتر بهش توجه کنیم. برای همین درخواستم اینه که به انواع تبعیض‌هایی که تو محیط کارتون وجود داره هم فکر کنین و مواردی که به نظرتون میاد رو ثبت کنین. تبعیض بر اساس جنسیت، سن، قومیت، مدرک دانشگاهی و …

اگه نظرتون رو قبلا ثبت کردین و الان ایده جدیدی دارین می‌تونین دوباره فرم رو باز کنین و نظرتون رو بنویسین. تو این حالت لطفا نظرهای قبلیتون رو دوباره وارد نکنین؛ اون‌ها قبلا ثبت شدن.

 

این هم فرم نظرخواهی

نوشته نادر خرمی راد (Nader Khorrami Rad)
< newer older >